İSLAM DEVLETİ BAKİDİR VE KALICIDIR

İSLAM DEVLETİ BAKİDİR VE KALICIDIR

Ebu Bekir El Bağdadi El Haşimi El Kureyşi (Hafızahullah)

Ebu Bekir El Bağdadi El Haşimi El Kureyşi (Hafızahullah)

EY MÜSLÜMAN ! ! ALLAH'IN HUKUMLERİNİ AYAKLAR ALTINA ALAN BU PARTİLERE OY VEREREK KAFİRLERDEN OLMA

EY MÜSLÜMAN ! ! ALLAH'IN HUKUMLERİNİ AYAKLAR ALTINA ALAN BU PARTİLERE OY VEREREK KAFİRLERDEN OLMA
CİHAD BÖLGELERİNDEN HABERLER
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
IRAK'DAN OPERASYON VİDEOLARI
Image and video hosting by TinyPic

EN SON YORUMLANAN KONULAR

3 Kasım 2009 Salı

Şehid Şeyh Abdullah Yusuf Azzam,ın (Rahimehumullah) Videosu Ve Biyografisi

Şehid Şeyh Abdullah Yusuf Azzam,ın (Rahimehumullah) BiyografisiŞEYH ABDULLAH YUSUF AZZAM'IN HAYATI

1941 yılında Filistinin Siletül Hasiriye kasabasında doğdu. Buradaki ilk ve orta öğretiminden sonra 1966'da Şam Üniversitesi Şeriat Fakültesini bitirdi.1967'de Amman'da öğretmenlik yaparken Batı Şeria ve Mescidi Aksa'nın yahudilerin eline geçmesi üzerine ''Müslüman Kardeşlerin Mücahid Birlikleri"ne katıldı ancak Fedaiyyün ve Ürdün ordusu arasında meydana gelen kara eylül olayları yüzünden Cihadı sürdürmesine imkan kalmayınca 1969'da Usulü Fıkıhta master yaptı.Amhud Şeriat Fakültesinde öğretim üyesi olarak çalıştıktan sonra Doktora yapmak üzere Kahire'ye gitti.Kahire'de Usul-u Fıkıh dalından birincilikle mezun olup 1973'de doktorasını aldı.


1973-1980 arası Ürdün Şeriat Fakültesi"nde Öğretim üyesi olarak bulundu. Ürdün'den askeri yargıtay kararıyla sürülünce 1981'de Cidde Kral Abdulaziz Üniversitesi'nde çalışmaya başladı. Burada istediği ortamı bulamayan Abdullah Azzam İslamabad'daki Uluslarlararası İslam Üniversitesinde ders verirken aynı zamanda yeni başlayan Afgan Cihadı ile yakından ilgileniyordu. Bir süre sonra üniversitedeki görevini tamamen bırakarak Peşaver'e taşındı.

Şehadetine kadar tüm ömrünü kâh cephede savaşarak, kâh Arap ülkelerinden gelen gençlerin eğitim kamplarında, kâh muhacirlerin kamplarında geçiriyordu. Beytül Ensar adıyla (sonra Hidemat) açtığı büroda Arap ülkelerinden gelen gençleri ve yardımı organize ediyordu. Mücahidlere yardım, Mücahid kervanlarının cephane taşımak için kiraladıkları hayvanların kirası ve yolda erzak almaları için maddi destek olma, Arap ülkelerinden gelen gençleri kamplarda sıkı bir eğitimden geçirdikten sonra fiili cihada yollama, Mücahidlerin ve muhacirlerin İslami eğitimi için gayret gösterme, dergi ve kasetlerde Afgan cihadını tanıtma yanında yazdığı eserlerle ümmete büyük hizmet veren bir alimdi.

Buruc yayınlarında çıkan ve işte bu mücahidlere verilen derslerin kasetlerinden deşifre edilerek hazırlanmış olan "Tevbe suresinin gölgesinde Cihad Dersleri" adlı iki ciltlik kitap bu hizmetlerin nasıl bir şekilde yapıldığının açık bir göstergesidir. Masa başında oturulup hazırlanmadığı için bizzat yaşanılarak oluşturulan bu kitap Müslümanların Cihad şuurunu kaybettikleri günümüzde, islam ümmetine bu şuuru yeniden kazanmalarına vesile olacak bir kitaptır.
Abdullah Azzam 24 Kasım 1989 Cuma günü her zaman namazını kıldığı "Seb'u'l-Leyl Camii" ne gitmek üzere evinden çıktı. Amacı cuma hutbesini okumak ve cuma namazını kıldırmaktı. İki oğlu Huzeyfe-Muhammed ve İbrahim ile birlikte arabasına doğru yaklaştı. Arabaya bindikten kısa bir süre sonra büyük bir patlama duyuldu. 20 kilogram ağırlığındaki TNT'nin uzaktan kumandayla patlamasıyla araba anında parçalandı.

Abdullah Azzam, oğlu Muhammed-Huzeyfe ve İbrahim Azzam ile birlikte şehid oldu. Şehidin cenazesine coşkulu bir kalabalık katıldı. Meydana gelen büyük patlamayla, araba paramparça olmuştu. Öyle ki patlamanın olduğu nokta derin bir çukura dönüşmüş ve olay yerine yakın olan elektrik hatları kopmuştu. Rabbim şehadetini kabul etsin.

ŞEHİD ŞEYH ABDULLAH YUSUF AZZAM'IN HAYATINI ANLATAN VİDEO

video

TÜRKÇE ANLATIMLIDIR

Abdullah Yusuf Azzam'ın Vasiyetinden:

Yüce Allah'ın Rahmetine muhtaç Allah'ın kulu Abdullah Yusuf Azzam'ın vasiyetidir. Kahraman komutan Celaleddin Hakkani'nin evinde ve Şubat 1406 Şaban ayının (20 Nisan 1986) Pazartesi ikindi vaktinde şu sözleri yazıyorum: Hamd yalnız Allah'ındır. O'na hamdeder O'ndan yardım diler, mağfiretini isteriz.Nefislerimizin şerlerinden Allah'a sığınırız. Her kime hidayet verirse onu saptıracak yoktur. O bir ve tektir...Şehadet ederim ki Muhammed Allah'ın kulu ve Rasulüdür.

Allah'ım senin kolay kıldığından başka kolay yoktur. Sen dileyecek olursan zoru da kolaylaştırırsın. Allah yolunda savaşa çıkmamak konusunda nefse gerekçeler bulmak, nefsin kendisini uyuşturacak, bir takım gerekçeler bularak, Allah yolunda savaşmayıp, evinde oturmaya razı olması bir oyun, bir oyuncak edinmektir. Daha doğrusu Allah'ın dini ile oynamak, onu oyuncak edinmek demektir. Bizler Kur'an vasıtasıyla bu gibi kimselerden de yüz çevirmekle emir olunmuş bulunuyoruz. Dinlerini oyun ve eğlence edinmiş dünya hayatının kendilerini aldattığı kimseleri bir kenara bırakın.
Cihad için gerekli hazırlıkları yapmaksızın geleceğe dair umutları gerekçe göstermek, zirvelere ulaşmayı ve oralara yükselmeyi arzulayan küçük nefislerin yapacağı işlerdendir. Nefisler büyük olduğu takdirde, cesetler o muradı gerçekleştirmek için yorulur. Yani Allah U Alem bugün için, Allah yolunda savaşmayı terk eden kimseyle, namazı, orucu ve zekâtı terk eden kimse arasında hiçbir fark görmüyorum.

"Allah'ın nurunu ağızlarıyla söndürmek istiyorlar, Allah da razı olmuyor. Fakat kâfirler istemeseler de Allah nurunu tamamlamayı diliyor. O öyle bir Allah'tır ki, Resulünü hidayetle ve hak dinle bütün dinlere üstün kılmak için göndermiştir. Müşrikler hoşlanmasalar da."[9/32-33]

Şehid Abdullah Yusuf Azzam'ın Duası

Allah'ım kalplerimizi sana imanda sabit kıl.
Seni zikretmekte,sana şükretmekte güzel ibadetler yapmakta yardım et
Allah'ım sen olmasaydın ne hidayete erebilirdik
ne tesadduk ederdik ne namaz kılardık.
Sen bizim kalplerimize huzur verdin.
Düşmanlarımızla karşılaştığımızda bize kuvvet ver.
Onlar bize karşı azdılar,fitne çıkarmak istediklerinde onlardan yüz çevirdik.
Allah'ım sen biliyorsun ki onlar bize zulmettiler.
Biz dinimiz hususunda herhangi bir alçaklığı kabul etmeyiz.
Bize yamamaya çalıştıkları küfre ve fitneye de asla razı olmayız.
ALLAHUMME AMİN

Image and video hosting by TinyPic


ŞEHİD ABDULLAH YUSUF AZZAM NAAŞININ OMUZLARDA TAŞINDIĞI VİDEO

video

ALLAH SUBHANEHU VE TEALA ŞEHADETİNİ KATINDA KABUL EYLESİN.AMİN.

Tepkiler:

0 yorum:

Yorum Gönder

''Hakkal-Cihad.Blogspot.Com'' Sizlerin Sitesidir.
Değerli Görüş Ve Yorumlarınızı Bekliyoruz

SİTEMİZİ ZİYARET EDEN KARDEŞLERİMİZİN MESAJLARININ YAYINLANDIĞI PANOSU HAKKINDA


İSLAM,DAN NASİBİNİ ALMAMIŞ IRKÇI TÜRK VE KÜRTLERİN SÜREKLİ SİTEMİZE GİREREK PANOMUZA İSLAM DEVLETİNİ VE SADIK MUCAHİDLERİNİ KARALAYAN VE KÜFR İÇERİKLİ MESAJ VE YORUMLAR YAZMALARI VE BİZİMDE TEKNİK BİR SORUN NEDENİYLE BU YORUMLARI SİLEMEMİZ YÜZÜNDEN PANOMUZ BİR SÜRE HİZMET VERMEYECEKTİR.


SİTE ADMİNİ DİYORKİ...


İSLAM DEVLETİ BAKİ VE KALICIDIR EMİRİMİZ HALİFEMİZ EBU BEKİR BAĞDADİ EL HAŞİMİ EL KUREYŞİ (HAFIZAHULLAH) BİAT EDİYORUZ

VE SİZ IRKÇI TÜRK VE KÜRTLER VE İSLAM DEVLETİNİN APAÇIK DÜŞMANLARI ''KUL MUTU Bİ GAYZIKUM'' DİYORUZ 'KİNİNİZLE BERABER GEBERİN'' VE ALLAH,IN İZNİYLE SİZİNDE SONUNUZ YAKINDIR VE KÜFRÜNÜZLE BERABER YOK OLACAKSINIZ.


HAKKAL-CİHAD.BLOGSPOT.COM SİTESİNİ ZİYARET EDEN TÜM SAMİMİ MÜSLÜMAN MUCAHİDLER
HAKKINIZI HELAL EDİNİZ.
 
BU SİTE KORUMA ALTINDADIR.Hakkal-Cihad.Blogspot.Com